Svatební fotograf

Svatební fotograf, a proč je důležité si ho najmout?

Plánujete svatbu a přejete si, aby byla dokonalá, krásná a jedinečná? Plánování svatby je vzrušující, ale jde také o spoustu velkých rozhodnutí, jako třeba výběr svatebních dodavatelů. Možná přemýšlíte, kde by se dalo ušetřit a říkáte si, že to přeci nemůže být tak složité vzít fotoaparát a nafotit váš svatební den. Profesionální svatební fotograf vyžaduje určitou investici a vy možná znáte někoho, třeba strýce, kamaráda, nebo kolegu z práce, co rád fotí, a tak raději místo profesionála oslovíte je.

Než oslovíte někoho z rodiny nebo přátel, dovolte mi, abych vám předala několik důležitých rad pro výběr vašeho svatebního fotografa.

Svatební fotograf vypráví příběh vašeho svatebního dne

Profesionální svatební fotograf dokáže díky dlouholetým zkušenostem zachytit váš svatební den, aniž by mu cokoliv uniklo. Svatební fotograf bude vždy ve správnou chvíli na správném místě, a tak zachytí vše od těch nejsilnějších emocí a momentů, jedinečné atmosféry až po sebemenší detaily.

Svatební fotograf tam bude po celý den jen pro vás

Skvělý svatební fotograf si vyhraní potřebné místo jen pro vás. Nebude mít ve váš svatební den, nebo před ním žádnou jinou zakázku. Díky tomu na vaši svatbu vyrazí s předstihem, aby ho v samotný den nezaskočila během cestování žádná událost, která by mohla způsobit zpoždění. Vy se tak nemusíte obávat, že na vaši svatbu nedorazí včas, nebo ještě hůř, vůbec.

Nejlepší je, pokud je fotograf ubytovaný přímo v místě svatby, nebo v její blízkosti. Bude perfektně odpočatý a načerpaný sil, díky čemuž bude moci odvést perfektní výkon.

Profesionální fotograf vám bude během svatby po celý den k dispozici, narozdíl od fotografa z řad přátel či rodiny, který si bude chtít vaši svatbu také užít.

Profesionální fotograf ví, jak vám to bude slušet

Díky vzdělání a mnoha odfoceným svatebním dnům rozumí perfektně všem světelným podmínkám, barvám, kompozicím i pózám. Při snoubení všech těchto znalostí spolu s dokonalými znalostmi svého vybavení zajistí, aby jste vypadali na svatebních fotografiích úžasně. Během focení vás dokáže uvolnit a povede vás tak, aby vám to na svatebních fotografiích vždy slušelo.

Svatební fotograf se na vaši svatbu dokonale připraví

Svatební focení není pro profesionálního svatebního fotografa jen o samotném focení v daný den, ale i o důkladné přípravě před ním. Během příprav s vámi bude komunikovat, nastuduje si perfektně lokaci, harmonogram i světelné podmínky při důležitých momentech. Díky tomu bude vědět, kam se postavit, aby vám to slušelo a vypadali jste na fotografiích skvěle. Seznámí se s veškerými detaily o vaší svatbě a bude komunikovat s potřebnými dodavateli, aby ve váš svatební den bylo vše perfektní. Nastuduje si také svatební design a barevnou paletu. Díky tomu na svatbu přiveze potřebné vybavení pro focení detailů, které bude ladit se stylem vaší svatby.

Svatební fotograf používá vždy kvalitní vybavení

Dalším důležitým důvodem proč zvolit profesionálního svatebního fotografa je, že používá jen vysoce kvalitní vybavení. Vždy si s sebou přiveze alespoň dva fotoaparáty, které fotí vždy na dvě karty zároveň. Díky tomu jsou vaše snímky rovnou zálohované ve dvou kopiích. Také s sebou bude mít více objektivů, aby v případě jakékoliv nehody mohl fotit i po zbytek svatebního dne.

Svatební fotograf vám odevzdá dokonalý výsledek

Ujistěte se, jak bude zacházeno se snímky i po svatbě, a jak vám budou fotografie doručeny. Profesionální fotograf zálohuje všechny snímky minimálně na dvou místech a všechny snímky barevně upraví. Fotografie vám doručí jak v online podobě pro rychlé a snadné sdílení s přáteli, tak fyzicky v dokonalém provedení. Skvělý fotograf vám také rád zajistí výrobu vaší jedinečné svatební fotoknihy.

Profesionální fotograf tedy není jen člověk, který dorazí v den vaší svatby s fotoaparátem. Bude pro vás mnohem víc. Dorazí s odhodláním nafotit vaši jedinečnou svatbu a z fotografií vyzařovalo kouzlo každého okamžiku.

Potřebujete vědět více?

Pojďme si napsat o vašem svatebním dni, vašich plánech a představách. Napište mi ZDE.

Stáhněte si také zdarma checklist, který jsem pro vás připravila, aby příprava vašich svatebních detailů byla pro vás bez starostí. Checklist ke stažení ZDE