svatební detaily - Ludmila Esterková

Dokonalé svatební detaily

Všechno je o detailech.

Také často slýcháváte rčení „Je to všechno o detailech“? Jsou to právě jedinečné detaily, které dělají vaši svatbu ojedinělou. Dokáží odrazit váš styl, promítnout ho do celé svatby a odlišit ji od ostatních. Během plánování a příprav ladíte také spoustu detailů a užíváte si každou maličkost těchto příprav.

Bez detailů by nebyl vás svatební příběh úplný.

Ne pro všechny jsou detaily prioritou, a to je v pořádku. Detaily nejsou všechno. Na vaší svatbě je toho mnohem víc než detaily, jsou to stále jen předměty a během vašeho svatebního dne jde hlavně o vás a naše nejbližší. I přesto jsou detaily jednou ze součástí vašeho svatebního dne, tak jak jste si jej vysnily a proto i ony by měli být zaznamenány. Já sama detaily miluju. Dokáží krásně doplnit váš jedinečný svatební příběh. Bez svatebním detailů by byl svatební příběh neúplný a proto pro ně přináším pár užitečných rad.

Příprava je důležitá

Vím, že nejen příprava svatby, ale také samotný svatební den je velmi náročný a rušný. Ať už budete mít jakýkoliv styl svatby, detaily jsou stále její součástí a je vhodné je zachytit. Vždy požádám nevěsty před svatebním dnem, aby mi nechaly tyto detaily připravit do krabice. Při mém příjezdu se jim tak můžu okamžitě věnovat. Proto jsem pro vás připravila seznam nejčastějších svatebních detailů i checklist ke stažení. Není to přesný návod, nýbrž vodítko, které vám pomůže při shromažďování detailů. To zajistí, že dostaneme fotky všeho co si přejete a nic nezůstane opomenuto! Pokud si nepřejete nafotit svatební sliby, tak nemusíte. Je to váš svatební den a tedy i vaše volba, jaké detaily si přejete z vaší svatby mít zachycené.

A co jsou to svatební detaily? Mezi tradiční s kterými se nejvíce setkáváme patří třeba šaty se závojem, boty, kytice, prstýnky, tiskoviny a dalších drobnosti. Níže se můžete podívat na můj seznam věcí, včetně tipů

1.Prstýnky

Jsou jednou z věcí, na které se ve svatební den nikdy nezapomene. Je dobré abych měla všechny tři prstýnky pro focení, i s krabičkou pokud ji máte.

Mohu doporučit kvalitní krabičky pro vaše prstýnky na míru od Mrs. Box, nebo české od Manu creative.

2.Šaty s boty

Mezi hlavní svatební detaily nevěsty zajisté patří šaty se závojem a také boty. Pokud máte i večerní šaty, případně více než jeden pár bot, dejte mi vědět. Vždy si s sebou na svatební den vozím několik druhů ramínek pro nafocení šatů. Ať už dřevěné, nebo nádherné kovové ramínka vaše šaty krásně podtrhnou. Případně použiji vaše, pokud máte připravené jedinečné ramínka s vaší personalizací. K focení můžete přidat i svatební podvazek.

3.Šperky

Náušnice, náhrdelník a náramek, to všechno můžeme zahrnout do fotek detailů.

4.Květina

Je skvělý nápad nechat si květiny doručit tak, abych mohla nafotit vaši kytici ve stejném prostředí jako zbytek vašich detailů svatebního dne.

5.Další detaily

Můžete zahrnout cokoli si přejete mít součástí vzpomínek. Například ozdoby do vlasů, něco vypůjčeného a něco modrého, také korsáže pro partnera a družbu.

6.Parfém

Ať už pro vás, nebo vašeho partnera je důležitý a jedinečný váš parfém, tak i ten můžete zahrnout do těchto detailů.

7.Knihy slibů

Máte napsané sliby a uložené v krásných deskách, či dokonce ručně psané? Pokud ano, tak si i toto určitě zaslouží vyfotit.

8.Detaily ženicha

I detaily vašeho partnera jsou důležité. Nezapomeňte proto shromáždit i věci svého snoubence a já je vyfotím během příprav ženicha. To může zahrnovat jeho boty, pásek, kravatu se sponou či motýlka, hodinky, manžetové knoflíky, kapesníček.

9.Tiskoviny

Prstýnky, kytice a další jsou nedílnou součástí vašeho svatebního dne, tak pro tiskoviny to platí zajisté také. Vždyť jste vynaložili tolik času a úsilí, abyste vytvořili jejich podobu, jsou jedním z detailů, která velmi ráda fotím. Bohužel se však na ně snadno ve svatební den zapomene, ale já vím, jak tomu zabránit! Pokud chcete, aby i vaše jedinečné tiskoviny byly součástí fotek svatebních detailů, pošlete mi vzorovou pozvánku s dalšími tiskovinami předem. Má to hned několik výhod.

– Nemusíte se během dne a před ním poddávat stresu, že jste zapomněli na pozvánky.

– Předem se seznámím se stylem a barevnou kombinací vaší svatby

– Vyzkouším si doma několik variant kompozice a o to rychlejší bude focení v den svatby

– Mohu přinést různé stylingové rekvizity jako látky a stuhy, tácky, které budou ladit s barvami a stylem vaší svatby

– V den svatby už budu mít vybranou konkrétní stylingovou podložku v barvách svatby

Na tiskoviny můžete dát falešnou adresu aby na prezentovaných fotografiích ze svatby nefigurovaly konkrétní adresy vaší rodiny. Pokud to bude možné, požádejte svého floristu o pár květin navíc, či alespoň okvětní lístky pro doplnění tiskovin na fotografiích. Mezi tiskoviny můžete na focení zařadit kromě hlavní pozvánky i jmenovky, menu, RSVP s obálkou, hlavní obálku, detaily a další. Případně mi můžete poskytnou kontakty na vašeho dodavatele tiskovin a květin, s kterými já už vyřeším vše potřebné za vás.

Snadná příprava vašich svatebních detailů

Líbí se vám svatební detaily a přejete si, aby byly součástí fotografií vašeho jedinečného svatebního příběhu? Stáhněte si zdarma připravený checklist, který jsem pro vás připravila, aby příprava detailů byla pro vás bez starostí. Než začnete s přípravou, podívejte se také do mého portfolia pro inspiraci.

svatební detaily - Ludmila Esterkovásvatební detaily - Ludmila Esterkovásvatební detaily - Ludmila Esterková  svatební detaily - Ludmila Esterkovásvatební detaily - Ludmila Esterkovásvatební detaily - Ludmila Esterková